بالش طبی چیست

ee6am53esn

برای جلوگیری از گردن درد از بالش طبی مناسب استفاده کنید:

گردن درد ممکن است در نتیجه قرار گرفتن در یک وضعیت نامناسب و غیر استاندارد مثل وضعیت غیر صحیح بدن به هنگام خواب می‌تواند منجر به بروز گردن درد شود.

شکل و نوع بالش هم می‌ تواند در بروز درد گردن تاثیر داشته باشند. لذا به منظور جلوگیری از این قبیل دردها در ناحیه گردن، متخصصان توصیه می‌کنند که باید مطمئن شوید بالشی که روی آن می‌خوابید در یک وضعیت ناجور به سر شما فشار نیاورد و یا ارتفاع آن خیلی بلند یا کوتاه نباشد.

imageskgvlv

وقتی بالش به تدریج و در نتیجه ی مدتی استفاده صاف شد، باید آن را عوض کنید و از خوابیدن روی چندین بالش که روی هم قرار گرفته‌اند، خودداری کنید علاوه بر این ها تشک شما هم می‌تواند در بروز درد گردن موثر باشد، بنابراین از تشکی استفاده کنید که اندکی سفت باشد و بتواند گردن را در وضعیت مناسبی نگه دارد. همچنین از خوابیدن روی شکم خودداری کرده و سعی کنید که قبل و بعد از خواب اندکی ماهیچه ‌های گردن را ماساژ دهید.

برای پیشگیری از پف چشم از بالش طبی مناسب برای خواب استفاده کنید:

پزشکان به خانواده‌ها توصیه می کنند برای پیشگیری از پف چشم، از بالش طبی مناسب برای خواب استفاده کنید. موقع خواب، مایعات بدن به شکلی پخش می‌شوند که ممکن است مقداری از این مایعات در اطراف چشم جمع شده و موجب پف کردن چشم‌ها شوند. با قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن، مایعات از اطراف چشم ها دور می‌شوند و مشکل پف چشم حل می‌شود.

سایر فواید بالش طبی مناسب:

بالش طبی خوب و مناسب نه فقط بر کیفیت خواب تاثیر می‌گذارد، بلکه موجب می‌شود در هنگام خواب، بدن در شرایط فیزیکی ایده آلی قرار داشته باشد. اگر صبح ‌ها با سردرد، گردن درد، بی حسی یا احساس ناراحتی در شانه‌ ها و بازو ها بیدار می‌شوید، به احتمال زیاد، مشکل از بالش شماست.

 

یک بالش خوب باید هنگام خواب، سر را هم تراز با شانه‌ها نگه دارد، به این معنی که سر نباید به عقب یا جلو خم شده باشد.

  • نکات لازم برای تهیه انواع بالش های طبی ومعمولی مناسب:

  • برچسب روی بالش  را بخوانید تا بدانید جنس بالش از چیست؟
  • داخل بالش ممکن است با پلی استر، ابر، پر مرغابی و یا ترکیبی از پر مرغ و مرغابی و یا (مموری فوم یا فوم هوشمند) پر شده باشد. پر معمولا گران‌تر است، نرم‌تر است و به راحتی قالب سر و بدن شما را به خود می‌گیرد. پلی استر ارزان‌تر است، بالش راحتی است، البته به کیفیتش بستگی دارد، اما به نرمی و انعطاف پذیری پر نخواهد بود.
  • ولی بالش طبی که از فوم هوشمند تولید شده باشدو بسیار مفید ترازبالشهای دیگر برای سلامتی شماست
  • درهنگام استفاده از بالشهای طبی دقت کنید سر وگردن شما وستون فقرات شما دریک راستا قرارگرفته باشد

images

 • مقدار پر شدن بالش را بررسی کنید. هر چه بیشتر پر شده باشد، سفت‌تر خواهد بود.
 • اگر بر روی شکمتان می‌خوابید یا به اطراف غلت می‌زنید، یک بالش نرم انتخاب کنید. این کار کمک می‌کند تا سر به عقب خم نشود و از فشار به گردن جلوگیری می‌کند. شما حتی می‌توانید از بالش استفاده نکنید.
 • اگر به پشت می‌خوابید، برای راحتی بیشتر یک بالش معمولی انتخاب کنید.
 • اگر به پهلو می‌خوابید، برای بهترین کمک به گردنتان، بالش سفتی را انتخاب کنید.
 • برای روبالشی‌ خود از پارچه‌ای استفاده کنید که منافذی داشته باشد و نرم باشد و برای تنفس نیز مناسب باشد.
 • دقت کنید که درز های بالش کاملا دوخته شده باشد.
 • اگر شما به مواد خاصی در داخل بالش‌ها حساسیت دارید، حتما به برچسب محرک آلرژی در روی بالش دقت کنید. امروزه اکثر کارخانه داران، بالش ‌ها را بدون حساسیت یا آلرژی می‌سازند.
 • اگر آلرژی دارید، کاور یا پوششی برای بالش بگیرید که زیپ دار باشد و از ورود گرد و غبار به دهان شخص موقع خواب جلوگیری کند.
 • آیا می‌دانید در بالش زیر سرتان چه چیز هایی پیدا می‌شود؟

 • شاید اگر بدانید یک سوم از وزن بالشتان را باکتری‌ ها، کرم ‌های ریز مرده، سلول ‌های مرده پوستی و مانند آن تشکیل می ‌دهند،‌ دیگر به راحتی آن را زیر سرتان نگذارید. اما این یک واقعیت است. ما اغلب سعی می‌کنیم ملافه‌ های بستر خواب را زود به زود تعویض کنیم، آن ‌ها را خوب بشوییم و ضدعفونی کنیم تا مطمئن باشیم در بستری که می‌خوابیم خبری از باکتری‌ ها نیست.محققین به این نتیجه رسیده‌اند که بعد از دو سال استفاده،‌ انبوهی از سلول های مرده، باکتری و موجودات ریز دیگر در بالش جمع می‌شوند. در واقع بعد از دو سال،‌ یک سوم وزن بالش را سلول ‌های مرده پوست،‌ حشرات،‌ کرم ‌های ریز خاکی مرده و باکتری ‌ها تشکیل می‌دهند.در مجموع ۳۰ میکروب که مسئول بیماری‌ های جدی هستند نیز در بالش ‌ها انبار می ‌شوند. از جمله این میکروب ‌ها می‌توان به عامل بیماری‌ های آبله مرغان، استافیلوکوس اورئوس مقاوم به متیسیلین (ام.آر.اس.ای)، عفونت ‌ها و جذام اشاره کرد. البته هنوز مشخص نیست که آیا این بالش‌ ها می‌توانند ناقل بیماری از یک بیمار به بیمار دیگر در بیمارستان باشند یا نه، اما اشک ریختن روی بالش و باز شدن دوخت‌ بالش ها می‌توانند چنین انتقالی را تسهیل کنند

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کالای خواب می باشد